BZT52C6V8-G RHG
型號描述:
Zener Diode 6.8 V 350 mW ±5% Surface Mount SOD-123
DIODE ZENER 6.8V 350MW SOD123
型號:
BZT52C6V8-G RHG
品牌:
Taiwan Semiconductor Corporation
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Tolerance
±5%
Power - Max
350 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)